پنکه صنعتی

 هر چه به فصل تابستان نزدیک تر می شویم و گرما قدرت خود را بیشتر به رخ ما می کشد. و فکر استفاده از کالا و تجهیزات خنک کننده نظیر انواع کولر، پنکه و… در ذهن ما پررنگ تر می شود. یکی از کالاهایی که سابقه طولانی دارد و برای همه ما شناخته شده است پنکه است. کالایی که اگر چه با ورود تجهیزات خنک کننده حرفه ای و پیشرفته همچنان محبوبیت خود را نزد کاربران حفظ کرده است. و هنوز هم در خانه، محل کار رستوران یا فضای باز ویلا یا هر جای دیگری یک نمونه از آن را می توان یافت.

پنکه و انواع آن

یکی از وسایلی است که در منازل و ساختمان ها فراوان مورد استفاده قرار می گیرد. پنکه دارای پره های اریب است که با چرخیدن خود باعث جابه جایی و خنکی هوا می شود. یکی از کاربردهای در محیط هایی است که به دلیل بالا بودن درصد رطوبت هوا امکان استفاده از کولر آبی وجود ندارد. به طور کلی پنکه در انواع خانگی و صنعتی به بازار عرضه شده است که در سه مدل رومیزی، سقفی یا دیواری ساخته می شوند. این پنکه ها در رستوران و کافی شاپ و ویلا و آلاچیق و تالار پذیرایی و سالن تولیدی کارخانه ها و کارگاه و تعمیرگاه ها و خانه، ادارات، آموزشگاه ها و… کاربرد دارند.

لازم به توضیح است که موتور پنکه دارای سه دور تند، متوسط و کم است که توسط یک صفحه کلید با چهار دکمه امکان بهره برداری از دورهای مختلف آن فراهم می شود. از این چهار دکمه برای قطع و سه دکمه برای دورهای مختلف استفاده می شود. کلیدها نیز با استفاده از مکانیزم سیم بندی کم کن دور سرعت موتور را کنترل می کنند.

پنکه ایستاده

مهمترین ویژگی این پنکه ها، قابلیت جا به جایی آنهاست. بدان معنی که کاربر قادر است آنها را به هر محلی که مدنظرش است برده و استفاده کند. برخی از این مدل ها دارای پایه های بلند برای قرارگیری در محل دلخواه هستند.

پنکه دیواری

  ساختمان پنکه دیواری مشابه رومیزی است، با این تفاوت که به جای قرار گرفتن روی میز یا زمین، روی دیوار نصب می شود. و از این نظر که در دسترس کودکان نیست و خطر برخورد با آن کمتر است مزیت دارد. شما می توانید به راحتی آنها را روی دیوار نصب کرده و از تهویه هوا آن استفاده کنید.

مدل دیواری

پنکه های صنعتی در دو نوع ایستاده و دیواری و در دو سایز قطر پروانه 65 سانتی متر و 75 سانتی متر با قدرت پرتاب باد 8.5 تا 10 متر با مصرف 260 وات و 350 وات

مدل ایستاده

مناسب تهویه فضای باز: رستوران و کافی شاپ و ویلا و آلاچیق

و فضای بسته: تالار پذیرایی و سالن تولیدی کارخانه ها و کارگاه و تعمیرگاه ها

2014 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team